Petero članova Karate Kluba Gradina iz Zemunika Donjeg i Karate Kluba Petrina iz Bibinja u vodstvu trenera Predraga Režana sudjelovalo je od 5. do 7. svibnja 2017.Ā  na europskome karate prvenstvu u Subotici u Srbiji. Natjecanje je priredioĀ  SKDUN (Shotokan Karate Do of United Nations), karate savez koji broji 70 zemalja svijeta, čija članica je i Hrvatska. Na natjecanju je sudjelovalo oko 1500 natjecatelja iz 35 europskih zemalja.

NaÅ”i natjecatelji Nenad Paleka, Dina Režan i Antonia Vuica osvojili su brončanu medalju u kategoriji juniorski muÅ”ko ženski kata tim. U borbama se nisu uspjeli izboriti za medalju, ali je ovo natjecanje poslužilo kao pozitivno i poticajno iskustvo. Sljedeće natjecanje za koje će se članovi ova dva Kluba pripremati bit će svjetsko prvenstvo u mađarskome gradu Egeru u 10. mjesecu, Å”to će iziskivati naporne ljetne pripreme.

IMG_1066

Dvadeset i jedan član Karate Kluba Petrina iz Bibinja sudjelovalo je na karate prvenstvu u Zenici na kojemu je učeŔće uzelo 250 natjecatelja, odnosno 17 klubova iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Ovo je natjecanje je rezultat viÅ”egodiÅ”nje suradnje između naÅ”ih i zeničkih klubova. NaÅ”i natjecatelji su ostvarili sljedeće rezultate:

Kate pojedinačno:

U katama pojedinačno mlađi učenici i učenici su bili podijeljeni u skupine po troje ili četvero tako da su svi dobili medalje, Å”to je služilo kao poticaj malenima da se nastave baviti ovom plemenitom vjeÅ”tinom.

Ml. Učenici i učenici: Natali Vuica zlato, Emanuel Ninčević bronca, Anđelko Šimunić broncu, Dora Lukić bronca, Stela Varat bronca, Dino Lukić zlato, Josipa Vuica bronca, Ariana Režan zlato.

Juniorke: DuŔica Zorica bronca, Dina Režan zlato.

Veterani: Predrag Režan srebro, Mladen Sorić bronca.